Kommentaarid (12)

Paunvere magnet

Sel aastal me Palamusel toimunud XXI Paunvere Väljanäitusel ja Laadal müüjana ei osalenud, küll aga sai käidud külastajana uudistamas, mida on uut ja mida kõrva taha panna. 

Saabusime külastajaile parajal ajal, umbes kella 11 paiku, kuid selleks ajaks suunati meid autoga juba kolmandasse parklasse staadioni taga. Ilmaga vedas, seda hoolimata kõigist kurjadest ilmaennustajatest.
Nunnunäitus oli sellel korral mõneti tagasihoidlikum kui niii mõnelgi varasemal aastal, kuid prisked kõrvitsad, kapsapea, peet, kaalikas ja küüslauk, ei puudunud väljapanekult.

Rahvamassis liikumine oli kohati päris keeruline, kuid seisvaid ja ostvaid kliente lettide ees just väga palju veel ei olnud. Eks see ostmine ongi tavaliselt aktiivseks läinud nii kella kolme paiku, siis kui rahval laadale ring peale tehtud, vajalikule pilk peale pandud ja aeg kodu poole sättida. Meie nii kaua laadal ei viibinud, kolm tundi ja suurem laadahimu oli kustutatud. Veidi laadakaupa käe otsas, väiksed Punsli Eli pudelid kingituseks kaasa ostetud ja mõtted laadast kuklas tiksumas, nii möödus see tavapäratu Palamusel käik.

Kuid mis on see magnet, mis juba üle kahekümne aasta toob tohutul hulgal müüjaid ja külastajaid just Palamusele? Paljud müüjad tunnistavad, et just ja ainult see on see laat, kuhu minekuks kogu hooaeg valmistutakse. Kuid kas pole see kasvanud liiga ulatuslikuks ja enam ei ole seal nii mõnus käia? Eks see jää igaühe otsustada, kindel on see, et kõik külastajad said võimaluse midagi vajalikku osta ja müüjad oma kaupa mõnusa ilmaga laadapäeval pakkuda. 

Kas me järgmisel aastal oleme valmis Palamusele uuesti müüma minema? Vastus on, et veel ei tea, selleks on järgmise aasta 1. augustini piisavalt aega. 

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (12)
hejLNvSzP qrFyQngaIXm · 2. november 2019
GSNrabWOIznhQ gpRnYsvMuSoiF · 2. november 2019
tZfwjOivarlcmuQB xSXfBRqHzVCNYPK · 21. detsember 2019
KYcxtzCak nOqTelXhaFUEMiR · 21. detsember 2019
JSIYigXDwdBAHMo jiWALzpywk · 15. veebruar 2020
tuRBgWwLaUjTSD YZmkuqEozFtKpLd · 15. veebruar 2020
byRBXoVZHifcF wbgNBiQe · 24. juuli 2020
ESOclHiTKqgdk EpRLqPZWxDBINjG · 24. juuli 2020
wEXyRepqZYcnNkKl deCzaNYfcEtZqG · 15. august 2020
OueLGNYtgdxnA hQVsNdfYCep · 15. august 2020
PfdbuUMrxakiFj srKUjeWAagPIOM · 2. september 2020
zTKeFDjmCQZkJrx ioPafVULCBnIFWMr · 2. september 2020